Slaap van een kleuter

Als je kleuter 4 jaar is geworden hebben ze ongeveer 11-12 uur slaap per nacht nodig. Het middagdutje is verdwenen. Ze gaan nu ook naar school en ze hebben de nachtelijke slaap extra hard nodig. Zeker in het begin kan je kleuter een middagslaapje in het weekend of op een vrije middag wel nodig hebben.

Nacht angsten kunnen in deze fase voorkomen. Je peuter doet iedere dag nieuwe indrukken op. ’s Nachts droomt hij over die dingen om alle nieuwe ervaringen te verwerken. Dit kunnen leuke dromen zijn, maar ook angstige of enge dromen. Hij kan huilend wakker worden of in paniek zijn. Je kleuter kan nog geen onderscheid maken tussen fantasie en werkelijkheid, zo is een droom voor hem levensecht.

Blijf rustig, neem de droom door en neem de angst serieus. Zorg dat hij zich weer veilig voelt in zijn bed. Troost en knuffel even maar laat je kindje in zijn eigen bed verder slapen.